Kuo skiriasi kadastriniai matavimai nuo geodezinių?

Parašyta: 2022-02-23 08:52:22
Autorius: Capital Matininkai

Daug kam gali kilti klausimas – Kuo skiriasi kadastriniai matavimai nuo geodezinių? Daug kas šiuos du terminus vartoja, kaip sinonimus ar net analogus. Jeigu labai norėtumėte rasti skirtumus ir gilintis į terminų specifiką, tuomet geodeziniai matavimai yra ta paslauga ir tie matavimai, kurie tiksliai apibūdina kokio nors, konkretaus žemės sklypo duomenis.

Na, o kadastriniai matavimai yra dažniau susiję su NT plotu ir į matavimus įtraukiant kitus sklypo matavimo rezultatus. Visgi tam, kad būtumėte visiškai tikri, kalbant apie kadastrinius ir geodezinius matavimus tarp šalių, verta pasitikslinti ar viena pusė kitą gerai supranta. Dėl to, kad terminai vartojami, kaip sinonimai, dažnai gali būti painiojama vieno ar kito termino reikšmė. Tai gali sukelti nepatogias situacijas, kuomet ne taip suprantami abu terminai ir kyla kliūčių NT vystymui ar disponavimui turtu.

Tiek geodezinius, tiek kadastrinius matavimus, itin kokybiškai gali atlikti Capital Matininkai komandos geodezininkai. Naudodami tiksliausią lazerinę ir GPS įrangą, jie galės nustatyti sklypų ribas, tikslinti planus, pažymėti mazgus ir tinklus bei atlikti kitas, susijusias paslaugas. Matavimus darome visų didžiųjų miestų teritorijose ir ne tik!

Taip pat skaitykite