Žemės dalinimas į sklypus

Žemės dalinimas į sklypus gali būti dvejopas. Šis sklypo pertvarkymo būdas gali būti atliekamas padalijant arba atidalinant sklypą. Abu būdai turi skirtingą galutinį rezultatą, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamiausią variantą. Kad ir koks žemėtvarkos ar žemės padalinimo poreikis jums yra reikalingas, Capital Matininkai specialistai galės padėti jį išspręsti ir įgyvendinti projektą. Žemės dalinimas į sklypus gali būti finansiškai naudingas, būtinas arba disponavimą turtu gerokai palengvinantis procesas.

Žemės sklypo padalinimas

NT ir žemėtvarkos terminologijoje, žemės dalinimas į sklypus gali būti atliekamas atidalinant arba padalinant sklypą. Pastaruoju atveju vyksta tam tikro sklypo padalinimas į atskirus vienetus (turinčius savo kadastro numerius). Šiuo atveju procesas prasideda nuo pertvarkymo projekto rengimo, naujo sklypo formavimo ir detaliojo plano paruošimo. Ruošiant teritorijų planavimo dokumentą, pagal kliento pageidavimą arba kelių klientų susitarimą (jeigu sklypą valdo keli asmenys) sklypas yra padalijamas į nurodytą dalių skaičių, pagal patvirtintą pertvarkymo projektą.

Kiekviena padalintoji sklypo dalis tampa atskiru sklypu, su savu kadastro numeriu. Tačiau net ir kai įvyko žemės dalinimas į sklypus (padalinimas), viskas valdoma bendrąja dalinės nuosavybės teise.

Žemės sklypo atidalijimas

Jeigu atliekamas sklypo atidalijimas, tuomet matininkai ir geodezininkai darbus atlieka kiek kitaip. Atidalijimą, o ne padalijimą rinktis reikia tuomet, kai savininkai nori naujai sukurtomis sklypo dalimis (naujais sklypais) disponuoti vienašališkai ir visapusiškai, o ne būti bendrasavininkiais.

Atidalijimas taip pat prasideda nuo teritorijų planavimo ir jam reikalingų dokumentų rengimo. Paruošus detalųjį planą (pertvarkymo projektą), viskas suderinama ir suformuojami jau visiškai atskiri žemės sklypai (atskiri NT vienetai), kurių nuosavybės teisės priklauso be bendrasavininkių.

Žemės dalinimo į sklypus procesas

Šis procesas, kuomet vyksta žemės dalinimas į sklypus, yra ganėtinai specifiškas, tačiau labai tiksliai ir aiškiai apibrėžtas įstatymų ir teisės aktų. Įgalioti matininkai, sulaukę užklausos arba kreipimosi dėl šios paslaugos. Mes padedame paruošti kreipimąsi į savivaldybės administracijos direktorių dėl žemės sklypo formavimo/pertvarkymo projekto arba detaliojo plano rengimo.

Prašymą pateikti galima raštišku arba elektroniniu būdu per ŽPDRIS arba TPDRIS sistemas. Pildant prašymą reikia nurodyti ar reikalingas sklypo padalijimas ar atidalijimas bei pateikti reikiamus dokumentus (NT registro išrašas ir kt.). Prašymo nagrinėjimas gali užtrukti ~1 mėnesį. Po to, kai sprendimas priimamas ir dalinimo procesas patvirtintas, matininkai/geodezininkai gali pradėti atlikti matavimus, atliekama paslauga.

Svarbu žinoti, kad prašymą atlikti šią paslaugą gali pateikti vienas iš sklypo bendrasavininkių, tačiau parengtą projektą privalo patvirtinti ir suderinti jau visi.

Capital Matininkai komanda taip pat pasirūpins, kad būtų atliekama ir amalgamacija, jeigu ši paslauga jums yra aktuali ir naudinga. Jeigu reikia, bus iš naujo pastatomi riboženkliai arba tikslinama jų vieta, suformuojamos naujų sklypų ribos.

Kodėl Capital Matininkai?

Mūsų komanda yra labai patyrusi ne tik žemės dalinime į sklypus, tačiau ir teikiant įvairias kitas, su žemėtvarka susijusias paslaugas. Naudojame tiksliausią lazerinę matavimo ir GPS pozicionavimo įrangą. Su jos pagalba, patyrę mūsų specialistai atlieka tiksliausius matavimus bei išpildo visus klientų lūkesčius ir reikalavimus pagal aukščiausią standartą.

Padėsime atlikti padalinimą Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, bet kuriame kitame mieste ar kaimo vietovėse. Teikiame visą reikalingą informaciją proceso metu, darbus atliekame maksimaliai operatyviai, gauname leidimus ir komunikuojame atstovaudami jus, su savivaldybės institucijomis ar suinteresuotais asmenimis. 

Susisiekite su mumis išsiųsdami užklausos formą žemiau arba paskambinkite mums telefonu +370 612 30005
Užklausos forma