Patarimai

Kuo skiriasi kadastriniai matavimai nuo geodezinių?

Daug kam gali kilti klausimas – Kuo skiriasi kadastriniai matavimai nuo geodezinių? Daug kas šiuos du terminus vartoja, kaip sinonimus ar net analogus. Jeigu labai norėtumėte rasti skirtumus ir gilintis į terminų specifiką, tuomet geodeziniai matavimai yra ta paslauga ir tie matavimai, kurie tiksliai apibūdina kokio nors, konkretaus žemės sklypo duomenis.Na, o kadastriniai matavimai yra dažniau susiję su NT plotu ir į matavimus įtraukiant kitus sklypo matavimo rezultatus. Visgi tam, kad būtumėte visiškai tikri, kalbant apie kadastrinius ir geodezinius matavimus tarp šalių, verta pasitikslinti ar viena pusė kitą gerai supranta. Dėl to, kad terminai vartojami, kaip sinonimai, dažnai gali būti painiojama vieno ar kito termino reikšmė. Tai gali sukelti nepatogias situacijas, kuomet ne taip suprantami abu terminai ir kyla kliūčių NT vystymui ar disponavimui turtu.Tiek geodezinius, tiek kadastrinius matavimus, itin kokybiškai gali atlikti Capital Matininkai komandos geodezininkai. Naudodami tiksliausią lazerinę ir GPS įrangą, jie galės nustatyti sklypų ribas, tikslinti planus, pažymėti mazgus ir tinklus bei atlikti kitas, susijusias paslaugas. Matavimus darome visų didžiųjų miestų teritorijose ir ne tik!

Kam reikalingi kadastriniai matavimai?

Trumpiausiu būdu atsakant į klausimą „Kam reikalingi kadastriniai matavimai?“, galima pasakyti, kad jie yra būtini norint laisvai disponuoti turtu, jį: parduoti, dalinti, sujungti, vystyti ir t.t.. Kadastrinių matavimų metu surenkami ir pažymimi tikslūs, realybę atitinkantys duomenys apie sklypą, jame esančius statinius ir mazgus bei kitą nuosavybę.Egzistuoja populiari paslauga – kadastriniai matavimai. Juos atlieka profesionalūs matininkai. Naudodami tikslią įrangą ir turėdami didelę patirtį, Capital komandos geodezininkai gali tiksliai nustatyti sklypo ribas, sudaryti detalųjį planą, paruošti kadastro bylą ir visus ją sudarančius dokumentus, kad sklypu būtų lengviau disponuoti jo savininkui(-ams).Ši paslauga yra be galo naudinga ne tik privatiems, tačiau ir juridiniams asmenims, kurių tikslas yra vystyti bei parduoti nekilnojamą turtą.Capital Matininkai gali atlikti jūsų žemės sklypo ar sklypų kadastrinius matavimus visoje Lietuvoje, pradedant Vilniumi, Kaunu, Klaipėda, Šiauliais ir Panevėžiu, baigiant visų mažųjų miestų, miestelių ir net kaimo vietovių teritorijomis.

Kaip atliekami kadastriniai matavimai?

Daug kam gali kilti klausimas – “Kaip atliekami kadastriniai matavimai?”. Ši paslauga yra labai populiari ir be galo reikalinga visiems, kurie nori parduoti, dalinti ar kitaip disponuoti savo turimais žemės sklypais bei/ar juos vystyti. Šio proceso tvarka yra griežtai reglamentuota ir kadastrinių matavimų rezultatai bei duomenys yra patvirtinami tik tuo atveju, jeigu šią paslaugą suteikė kvalifikuotas specialistas, naudodamas tinkamą įrangą.Visų pirma – į mus kreipiasi klientas, kuriam reikalinga kadastrinių matavimų paslauga. Pateikus reikiamus dokumentus, įrodančius nuosavybės teisę, sutariamas laikas, kada mūsų specialistai – geodezininkai atvyksta į nurodytą vietą ir pradeda matavimus (prieš tai informuojant gretimų sklypų savininkus, jeigu daromas ženklinimas). Mūsų specialistai naudoja aukščiausios klasės lazerinę ir GPS techninę įrangą, kad matavimų tikslumas būtų pats aukščiausias. Jeigu reikia, mūsų specialistai surenka reikiamus duomenis iš įvairių institucijų, kad būtų gaunami reikalingi dokumentai.Šios paslaugos kaina ir trukmė labai priklauso nuo darbo apimties ir kitų kliūčių, kurios gali atsirasti darbo metu.

Kiek laiko galioja kadastriniai matavimai?

Bendrąja prasme, jums atliktų kadastrinių matavimų planai neturi apibrėžto galiojimo laiko. Tad, atsakymas į klausimą: „Kiek laiko galioja kadastriniai matavimai?“ yra – neribotą laiką, jeigu iš esmės nesikeitė kitos aplinkybės ar situacija.Tačiau kadastrinius matavimus reikia atlikti iš naujo, jeigu įvyko rimti pokyčiai, pvz., buvo nugriauti statiniai, namai, nutiesiami ar išardomi inžineriniai tinklai, atliekamas sklypų padalinimas, sujungimas ir taip toliau. Nors senieji planai, tokiu atveju ir nenustoja galios, bet jų informacija tiesiog nebeatitinka realybės, todėl esant progai ir norint disponuoti turtu, vėl reikės atlikti matavimus.Galiojimo laiką iš, su kadastriniais matavimais susijusių paslaugų, turi tik topografinės nuotraukos. Jų galiojimo terminas paprastai yra 1 metai.Jeigu įdomi kadastrinių matavimų kaina, tai ji priklauso nuo kiekvieno projekto apimties, individualiai. Rekomenduojame kreiptis į Capital Matininkai tiesiogiai ir bendrauti su mumis, aptariant galimus sprendimus, nustatant reikalingas paslaugas, jų mastą ir imantis darbo. Mūsų specialistai geodezininkai paruoš tiksliausius planus bei maksimaliai išpildys lūkesčius.

Kiek kainuoja kadastriniai matavimai?

Visiems klientams, ko gero aktualiausi yra du paslaugų aspektai – kiek trunka ir kiek kainuoja kadastriniai matavimai. Iš karto atsakysime, kad darbų trukmė ir tai, kiek kainuoja paslauga, labai priklauso nuo individualių projekto savybių. Natūralu, kad norint atlikti matavimus dideliam sklypui su dideliu apstatymu, ko gero reikės daugiau darbo nei visiškai nenaudojamo lauko matavimams atlikti. Dėl šių priežasčių kainos yra skaičiuojamos labai individualiai ir priklauso nuo daugybės kriterijų.Įprastai galima teigti, kad matavimų kainos prasideda nuo kelių šimtų eurų, tačiau tai yra tik preliminarūs skaičiai ir, jūsų atveju, jie gali būti visiškai kitokie.Capital Matininkai komandos specialistai, geodezininkai, atidžiai įsigilina į kiekvieną atvejį, išnagrinėja klientų poreikius ir galimus sprendimus bei pateikia optimaliausią darbų atlikimo planą.Turime didžiulę patirtį atliekant kadastrinius matavimus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir užmiesčio bei kaimų vietovėse. Atitiksime ir aukščiausius lūkesčius bei pateisinsime visas viltis dėl kokybės!

Kiek laiko trunka kadastriniai matavimai?

Visiems klientams, ko gero aktualiausi yra du paslaugų aspektai – kiek kainuoja ir kiek trunka kadastriniai matavimai? Kadangi reikia matuoti žemės sklypą ar sklypus, tikriausiai suprantamas paslaugos teikimo aspektas yra darbas su skirtingo tipo, dydžio, reljefo ir kitų savybių sklypais. Būtent dėl to, kad yra tiek daug skirtingų sklypų, kuriems reikalinga kadastrinių matavimų paslauga, negalima tiksliai durti pirštu į dienų ar valandų skaičių, kuris apibūdins matavimo darbų trukmę.Galima numatyti preliminarų darbų atlikimo laiką, tačiau jis dar gali kisti, kuomet mūsų specialistai, geodezininkai imsis darbo. Be to, atsiradus poreikiui tikslinti duomenis arba po to, kai dokumentai jau perduodami NŽT ar kitoms institucijoms, dar gali reikėti laukti <30 dienų (~20 d.d.), kol viskas bus patvirtinta.Kiekvienu atveju viskas trunka individualiai, todėl rekomenduojame kreiptis į mus tiesiogiai ir mūsų komandos atstovai galės jums preliminariai pateikti atsakymą, kiek gi galėtų trukti kadastriniai matavimai.

Ar reikalingi geodeziniai matavimai parduodant sodo sklypą?

Jeigu nebuvo atliktas tikslinimas, tuomet atsakymas į klausimą: „Ar reikalingi geodeziniai matavimai parduodant sodo sklypą?“ yra „Taip“. Geodezinių arba kadastrinių matavimų apibrėžimas aiškiai nurodo, kad tokie matavimai yra reikalingi, kuomet norima disponuoti savo NT, o tarp jų yra ir pardavimas.Juk sodo sklypą paprastai sudaro ne tik sodo namelis. Čia yra ir dirbamos arba derlingos žemės, gali būti ūkinės paskirties statinių, yra inžinerinių mazgų, gali būti ir kitų konstrukcijų. Visa tai yra svarbu ir aktualu ne tik nustatant sklypo vertę pirkėjams ar pardavėjams, tačiau ir teisine prasme, renkant duomenis apie valstybės turtą bei bendrą teritorijos planą.Jeigu planuojate parduoti savo sodo sklypą, tvirtai rekomenduojame kreiptis į mus dėl geodezinių matavimų. Ši paslauga padės tiksliai nustatyti ne tik sklypo ribas, tačiau ir sužymėti visus kitus, svarbiausius objektus bei gauti daug naudos bei tiksliausią informaciją apie savo turtą. Paslaugų kaina ir darbų trukmė – individualios.