Žemės paskirties keitimas

Pagal LR galiojančius įstatymus, žemės sklypas gali turėti skirtingą paskirtį:

  • Žemės ūkio paskirtis (sodai ir sodo bendrijos, žuvininkystės, augalininkystės, gyvulininkystės ūkiai, rekreacinė žemės ūkio paskirtis ir t.t.);
  • Miško paskirtis (ekosistemų, apsauginių, rekreacinių miškų sklypai ir ūkinių miškų sklypai)
  • Konservacinė paskirtis (rezervatai, paveldas)
  • Vandens ūkis
  • Kitos paskirties žemė (gyvenamosios teritorijos – namų valda, visuomeninė paskirtis, komercinė ir kt.).

Tą paskirtį keisti galima, jeigu tai leidžia bendrasis savivaldybės planas. Kreipimasis į savivaldybę ir užklausimas jums patiems užtruktų be galo ilgai ir būtų tikrai sudėtingas procesas. Dėl to egzistuoja paslauga – žemės paskirties keitimas. Capital Matininkai pasirūpins sklandžiu ir efektyviu paskirties keitimu.

Žemės paskirties keitimo eiga

Viskas prasideda nuo to, kad klientai kreipiasi į mus dėl to, kad jiems reikia žemės paskirties keitimo. Mes sužinome, koks keitimo procesas reikalingas (pvz., namų valda verčiama į komercinę paskirtį ar atvirkščiai) ir imamės darbo. Norint, kad būtų galima pakeisti sklypo paskirtį, reikia nagrinėti paruoštus detaliuosius planus, komunikuoti su savivaldybėmis ir atlikti tikslius matavimus. Žemės paskirties keitimo paslauga būna reikalinga ir tuomet, kada bandoma vykdyti žemėtvarkos projektus, sklypus dalinti arba sujungti bei formuoti ir t.t.. Po komunikacijos su klientu, jeigu reikia, atliekame matavimus ir imamės tvarkyti keitimo procesus.

Jums nereikės niekuo rūpintis ir visą darbą atliks mūsų matininkai. Padėsime pakeisti jūsų žemės ūkio, miško, gyvenamosios ar bet kokio kito tipo žemės paskirtį.

Turėkite omenyje, kad tikrai ne kiekvienu atveju įmanoma pakeisti sklypo paskirtį. Mes išnagrinėsime kiekvieną atvejį ir padėsime rasti optimaliausią sprendimą!

Paskirties keitimo kaina ir trukmė

Žemės paskirties keitimo procesas susideda iš kelių dalių. Didžiąją dalį laiko užima laukimas, kol savivaldybė ir kitos atsakingos institucijos patvirtina prašymus bei juos nagrinėja. Savivaldybės administracijoje, jūsų pateiktų dokumentų nagrinėjimas gali trukti ir kone visą mėnesį (~ 20 darbo dienų), dėl to kartais reikia apsišarvoti kantrybe.

Capital Matininkai dirba greitai, dėl to jums verta kreiptis, jeigu norite sparčiai, bet tuo pačiu ir tiksliai bei efektyviai pakeisti savo turto ar jo dalies paskirtį. Kaina yra individualiai nustatoma kiekvienam projektui, o trukmė taip pat gali kisti, priklausomai nuo projekto masto bei kelyje galinčių atsirasti kliūčių.

Į mus galite kreiptis skambindami telefonu +370 612 30005 (darbo valandomis), rašyti laiškus elektroniniu paštu į matininkai@capital.lt arba užpildyti ir išsiųsti užklausos formą mūsų interneto puslapyje.

Ko reikia, norint atlikti žemės paskirties keitimą?

Kadangi paskirties keitimo procesas yra aiškiai reglamentuotas ir įstatymu apibrėžtas, jam galima pasiruošti tikrai planuotai. Jeigu norite, kad sklypo paskirtis taptų rekreacinė ar pvz., gyvenamoji, žemės ūkio ar atvirkščiai, bus reikalingi šie dokumentai:

  • Nuosavybės dokumentai žemės sklypui – iš NT registro išduota pažyma, kuri byloja apie tai, jog jūsų vardu įregistruotas būtent šis nekilnojamas daiktas.
  • Nuosavybės dokumentai pastatams – jeigu sklype yra pastatų, tuomet reikia ir nekilnojamo daikto registravimo NT registre pažymėjimo ir sklypo kadastro bylos.
  • Po kadastrinių matavimų sudarytas žemės sklypo planas (ribų).
  • Jeigu reikalinga – įgaliojimas atstovauti savininkus.

Visa tai suruošti ir visa tai suderinti taip, kad pavyktų gauti reikiamus atsakymus ir patvirtinimą paskirties keitimui – nėra paprasta. Dėl to mūsų geodezininkai ir matininkai siūlo Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ar kituose miestuose bei miesteliuose ir jų rajonuose atlikti žemės paskirties keitimo sutvarkymą ir padėti jūsų projektui ar vizijai pasistūmėti pirmyn!

Susisiekite su mumis išsiųsdami užklausos formą žemiau arba paskambinkite mums telefonu +370 612 30005
Užklausos forma